عکس | فیل دریایی – اثری از کریستینا میترمایر

کریستینا میترمایر (Cristina Mittermeier) از جمله عکاسان معروف نشنال جئوگرافیک است که حتی اگر نامش را نشنیده باشید،‌ احتمالاً برخی از عکس‌هایش را دیده‌اید. عکس فیل دریایی (Elephant Seal که گاهی فُک فیلی هم نامیده می‌شود) از جمله آثار معروف اوست:

عکس فک فیلی - فیل دریایی

میترمایر در رشتهٔ زیست دریایی درس خوانده و سال‌ها در این رشته فعالیت علمی و پژوهشی انجام داده است. اما زمانی که احساس کرد محیط زیست و جانداران، به شدت در معرض تهدید ما انسان‌ها و تغییرات اقلیمی هستند، به نتیجه رسید که عکس سریع‌تر از متن و استدلال، می‌تواند ذهن مخاطبان را تغییر دهد.

او با توجه به دغدغه‌هایش، زیرشاخهٔ جدیدی از عکاسی را توسعه داد که اختصاصاً به حفظ محیط زیست و حیات جانداران توجه می‌کند. شاخه‌ای که Conservation Photographer خوانده می‌شود. میترمایر نمونه‌ای از کسانی است که پا از حوزهٔ تخصصی خود بیرون گذاشته‌اند و در حوزه‌ای دیگر، به فردی پیشتاز تبدیل شده‌اند.

میترمایر و کسانی چون او، افرادی الهام‌بخش هستند؛ نه فقط برای عکاسان، بلکه برای تمام کسانی که به تغییر در مسیر شغلی و زندگی حرفه‌ای خود فکر می‌کنند.

مسیر شغلی

اگر به عکس‌های طبیعت و موضوعات مرتبط با زندگی بر روی زمین علاقه دارید، مطالب زیر که در قالب زنگ تفریح متمم منتشر شده‌اند می‌توانند برایتان جذاب باشند:

استتار چیست؟ چند عکس از استتار حیوانات در طبیعت

پل‌هایی برای عبور حیوانات و حفاظت از آن‌ها

عکس‌های عنکبوت آینه‌ای

دربارهٔ اختاپوس‌ها (عکس + توضیح)

#عکس  #طبیعت و جانداران